Doricsák Ildikó

A Csurgay Franciska Általános iskola német szakos tanára és műszaki tanár. 1986-ban a pályafutásomat kémia, biológia oktatásával kezdtem, később fizikát is tanítottam. Első diplomámat a Kecskeméti Kertészeti főiskolán szereztem Zöldség és Dísznövény üzemmérnökként. A tanulmányaim alatt többször is megkeresett az akkori iskolavezetés, hogy dolgozzam az iskolában, végül elfogadtam, örömömre így lettem pedagógus. A természettudományos tárgyak mellett technikát is tanítok, ahol kreativitásommal igyekszem fejleszteni a diákok kézügyességét. Tanéveim nagy részében osztályfőnökként, majd munkaközösségvezetőként is tevékenykedtem, tevékenykedek az iskola életében. Hitvallásom a gyermekek szeretete és egyéniségük erősítése, valamint egyéni erősségük hangsúlyozása.

Szabadidőmben kertemet gondozom, kézműveskedek, horgolok, hímzek, levendulából szappant készítek, olvasok, karitatív munkát végzek és nagyobbik lányomnál jógázok.