Gazsó-Kollár Szilvia

Diplomámat 2010-ben szereztem meg a Kecskeméti Főiskola Tanítóképző Főiskolai Karán – Ember és Társadalom műveltségi területen. Tanítóként 2009-ben kezdtem el dolgozni lakóhelyem általános iskolájában Pusztavacson, mint napközis nevelő. Ezután osztályfőnök és TÁMOP 3.1.4 pályázat megvalósító voltam. A Csurgay Franciska Általános Iskolába 2017-ben jöttem tanítani. Hivatásomban a legnagyobb kihívásnak és egyben a legszebbnek tartom az első osztályba lépő kis diákok előtt kitárni a tudás kapuját, megszerettetni velük a tanulást. Fontosnak tartom, hogy mind ezt élményként, jó játékként éljék meg. Mindehhez szeretetteljes, nyugodt légkör kialakítására törekszem. Számomra a tanítás-tanulás, a nevelés, az értékteremtés, az ismeretek átadása mind olyan fogalmak, melyek életem és eddigi pályám meghatározói. Az általános iskola feladata olyan biztos alap megteremtése, amelyre az egy életen át tartó tanulás építhető.