I. Csurgay Tchoukball Fesztivál 2022
2022-05-29 09:10

I. Csurgay Tchoukball Fesztivál

Szeptember közepétől kezdtem el foglalkozni a hozzám járó gyermekekkel, akiknek akkor szerveztem egy kis toborzót az ifjúsági tchoukball (ejtsd: csukból) válogatott részvételével. Ez a nap olyannyira jól sikerült, hogy 3 korosztályban 3 csapatnyi gyermekkel kezdtem meg az edzéseket. Sajnos ez az év sem volt hozzánk túl kegyes sportprogramok terén, hiszen a covid okozta vészhelyzet miatt elmaradtak a magyar bajnokságunk meccsei, valamint egy nemzetközi találkozót is szerettünk volna most májusban tartani, de sajnos erre sem került sor. Ezt orvosolva és a gyermekek játékélményének megszerzése érdekében felvetettem a sportágban tevékenykedő edzőknek, hogy szerveznék egy barátságos, ismerkedős találkozót.

Ez valósult meg 2022. 05. 20-án, pénteken iskolánkban. Intézményünk 3 csapata nagyon várta már, hogy másokkal is tudjanak végre játszani, nagyon izgultak a kicsik és nagyok egyaránt. Sajnos még így is lemondta 2 csapat a részvételt, betegségre és egyéb okokra hivatkozva, de nagy örömünkre végül vendégül láthattuk: Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola csapatát Törökbálintról, Szent Ágoston Keresztény Általános Iskola és Gimnázium csapatát Fótról és a Mendei Géza Fejedelem Általános Iskola csapatát. Reggel 9-kor kezdődött a program egy rövid megnyitóval, majd egy közös zenés bemelegítéssel. Ezután szoros, feszített tempóban egymás után jöttek a meccsek. Iskolánk csapatai nagyon ügyesen helytálltak, bár a későbbiekben az izgulást még le kell küzdeni. Ez egy igazi csapat sport, az erőszakmentesség lehetővé teszi, hogy a nap végén az ellenfelek barátként és ne ellenségként váljanak el, ami a mai világban szerintem nagyon fontos szempont. A szünetekben és a meccsek között folyamatosan szóltak a jobbnál jobb zenék, ami meghatározta a nap fesztivál hangulatát. A közönség soraiban helyet foglaltak a diáktársak is, akik folyamatos hangos biztatással buzdították a játékosokat. Zárásként a barátságosság jegyében minden gyermek részesült jutalomban, hatalmas mosollyal vették át a csapatok kis kupáikat és csillogó szemekkel csodálták a nyakukba akasztott érmeket. Végül, amikor beálltunk a csoportképhez, fotósok hada lepte el a csarnokot, úgy érezhettük magunkat, mint egy igazi nagy versenyen, villogtak a vakuk, mosolygó szülők és tanárok örökítették meg a pillanatot.

Voltak nyertes és vesztes meccseink, de a legfontosabb, hogy minden gyermek örömmel, boldogan, élményekkel telve ért a nap végén haza.

Ezúton szeretném megköszönni Hermán Attila intézményvezetőnek a lehetőséget és bizalmat, kolléganőimnek a sok segítséget, valamint a lelkes szurkolást, Tuza Milánnak a zeneszolgáltatást, Túri Xéniának a rengeteg fotót és videót, Malata Grafika Kft-nek a kupákat, érmeket, A KOM-TECH Automation Kft-nek az ellátást és a Ladánybenei Zöldségesnek a felajánlott gyümölcsöt.

Mi a Tchoukball? -> videó megtekintése (kattintás a ide!)

I. Csurgay Tchoukball Fesztiválon iskolánkat képviselték

Csapattagok:

Táborfalvai Csoda Csapat: Szabó Janka Sára, Papp Csenge, Rim Hanna, Gazsik Boglárka, Told Viktória, Kapcsos Viktória, Demcsák Tamás, Sponga Vitéz, Gazsó Zsombor, Salacz Martin

Táborfalvai Tigrisek: Krasnyánszki Lili, Barta Vivien, Zsigár Tifani, Füzy Blanka, Deák Lara, Simkó Nimród, Ludányi Gábor, Hamar Kristóf, Papp Dominik, Demcsák László, Andrássi Martin, Lehóczki Tamás

Táborfalvai Farkasok: Papp Jázmin, Szabó Noémi, Sági Noémi, Kapcsos Zoé, Rim Georgina, Told Stella Katrin, Szenics Gábor, Vásáreczki Ádám, Sponga Hunor, Gráner Bence, Molnár Mátyás, Farkas Albert

A fesztiválon készült képekért -> irány a galéria (kattintás ide!)

Konczig Kitti testnevelő, edző